Tipy, ako sa učiť po anglicky

Prekladať, či neprekladať?

03.02.2021

Táto otázka by sa dala prirovnať k známemu Hamletovmu výroku „Byť, či nebyť...? Nechcem v našom článku túto slávnu metaforu použiť iba ako dáke už dávno prekonané klišé, no pokúsim sa ho mierne, ba až zjednodušene premostiť. Študenti bývajú totiž často na hodinách v rozpakoch, či si majú všetky nové slovíčka a gramatické javy prekladať do slovenčiny. Preklad predstavuje dobre známu „barličku“, ktorú je však dobré už v počiatočných štádiách učenia postupne odložiť.

Viac

Kde začať ako začiatočník

01.02.2021

Často sa na našich hodinách i konzultáciách stretávame s otázkou, akým spôsobom či metódou je najlepšie začať so štúdiom angličtiny, ak sme úplní začiatočníci. Táto otázka je skutočne opodstatnená, a to najmä kvôli skúsenostiam priateľov či kolegov, ktorí sa rozhodli nazbierať v sebe odvahu a pustiť sa do učenia angličtiny, no už na prvých hodinách si uvedomili neústupčivé nástrahy jazyka. Nie každému totiž ide angličtina od ruky a nie všetci ho chápeme rovnako.

Viac

Čo áno a čo nie pri štúdiu angličtiny

09.07.2018

V jednom z našich predošlých článkov sme sa zaoberali tematikou správneho učenia sa angličtiny, no dnes si zhrnieme niekoľko pravidiel, respektíve zákazov a rád pri učení sa, ktoré nám môžu byť jedine prínosom. Number one: neučíme sa nad našu úroveň.

Viac

Jazyková škola alebo samoštúdium

03.06.2018

Neviete sa rozhodnúť, či navštevovať jazykovú školu alebo sa učiť anglický jazyk ako samouk? Povedzme, že u vás konečne nastal čas naučiť sa angličtinu alebo akýkoľvek iný jazyk. Kupujete knihu, začínate. Vyzerá to mierne mätúco, ale vôbec nie tak ťažko, ako ste sa obávali. Dokonca je to o niečo ľahšie ako si pamätáte zo škôl, či iných predchádzajúcich kurzov.

Viac

Vycestujte za angličtinou

08.04.2018

Kto by nechcel vycestovať do zahraničia za angličtinou? Je to lukratívne, nové, zaujímavé a pre mnohých úžasný spôsob ako sa naučiť jazyk. Skúsme sa pozrieť na pár pre a proti tejto populárnej alternatívy.

Viac

Učme sa angličtinu správne

25.01.2018

Človek toho má pri učení sa anglického jazyka už niekedy dosť. Gramatika, výslovnosť, podivné anglické hláskovanie a okrem toho tie nespočetné pravidlá a ich zdanlivo nelogické výnimky. Študent sa občas potrápi, no správny lektor ho vie nielen uviesť na správnu mieru a zložité veci dovysvetliť, ale i poradiť, ako presne sa má učiť.

Viac
objavte svoje anglické JA

JAZYKOVÁ ŠKOLA GO
Pribinova 375/11, 920 01 Hlohovec

Mobilná verzia

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x