Ostatné články o angličtine

Common European Framework

13.10.2018

Podľa Spoločného referenčného rámca pre jazyky môžeme zistiť, kde sa so svojimi znalosťami angličtiny nachádzame medzi úrovňami A1 až C2. Samozrejme, hranice medzi jednotlivými úrovňami sa často prekrývajú a nie je možné ich považovať za fixné alebo definitívne. Pri štúdiu jazyka nám však veľmi pomáhajú urobiť si obraz o našich jazykových zručnostiach, pričom mnohé učebné osnovy sa podľa nich riadia.

Viac

Päť mýtov o anglickom jazyku

13.10.2018

Mnohí ľudia si názory na cudzí jazyk utvárajú sprostredkovane. Nemajú jazykovedné vzdelanie a nemali príležitosť ani dôvod sa s cudzím jazykom dosiaľ bližšie oboznámiť. Pri utváraní názorov na cudzie jazyky sa spoliehajú na poznanie materinského jazyka a na úvahy, v ktorých neprihliadajú na špecifickosť jazyka ako takého. A nezriedka sa riadia podľa toho, čo počuli. Vznikajú jazykové mýty, príliš všeobecné a skresľujúce predstavy, ktoré však majú prekvapivo silný vplyv, napríklad aj na študentov v jazykových školách. K typickým jazykovým mýtom patrí aj obežný list o tom, že slovenčina je najťažší jazyk na svete, ktorý sa pred pár rokmi ako požiar šíril po internete a vyžiadal si až reakciu Jazykovedného ústavu. Teraz sa pozrieme na niekoľko mýtov o angličtine.

Viac

Oslavujeme 5. narodeniny!

12.10.2018

Jazyková škola GO oslavuje 5. narodeniny! Písal sa rok 2013, kedy sme sa ako súkromná vzdelávacia inštitúcia vydali na dobrodružnú cestu, na ktorej sme za uplynulých päť rokov odovzdali anglické vedomosti a skúsenosti stovkám študentom.

Viac

Vernostný program GO Benefit

02.02.2015

Rozdávame hodiny angličtiny ZADARMO! Jazyková škola GO vďaka vám oslávila v auguste 2015 svoje druhé narodeniny! Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli vytvoriť pre vás vernostný študijný program GO BENEFIT, vďaka ktorému vám budeme môcť opätovať vašu prejavenú dôveru a úsilie vložené do štúdia anglického jazyka práve v našej jazykovej škole. Do vernostného programu sa zarátavajú všetky absolvované hodiny, preto ak ste náš študent už prvý alebo druhý rok, máte nárok na zľavnené ceny kurzov. Ak ste individuálny študent, povieme vám, koľko hodín ste už v našej jazykovej škole absolvovali a aké výhody môžete získať. Vernostný program si môžete uplatniť na našej pobočke v Nitre alebo v Hlohovci.

Viac

Jazyková škola Nitra

11.08.2014

Jazyková škola GO otvára nové kurzy anglického jazyka v Nitre na Sládkovičovej ulici č. 11. Svoje anglické JA už preto budete môcť objavovať priamo v širšom centre mesta, v príjemnom prostredí, a to už od 1. októbra 2014. Osobne nás na novej pobočke môžete navštíviť od 16. septembra 2014. Aby sme do tejto doby čo najviac vyhoveli vašim potrebám a pomohli vám vybrať vhodný jazykový kurz, je možné všetky vstupné testy a prihlášky vypĺňať online, pričom našu podporu a jazykové poradenstvo môžete využívať nonstop telefonicky alebo mailom.

Viac

ELT fórum Bratislava

08.06.2014

Jazyková škola GO sa 6. a 7. júna 2014 zúčastnila 4. ročníka konferencie ELT (English Language Teaching) v Bratislave, na ktorej mali učitelia anglického jazyka príležitosť absolvovať sériu zaujímavých prednášok a workshopov. Konferencia bola zameraná na rozvoj pedagogických zručností vyučujúcich a prezentáciu najnovších trendov vo sfére jazykového vzdelávania. Hlavnými organizátormi podujatia boli AJŠ SR (Asociácia Jazykových škôl Slovenskej republiky) a SKA (Slovenská komora angličtinárov). 

Viac
objavte svoje anglické JA

JAZYKOVÁ ŠKOLA GO
Pribinova 375/11, 920 01 Hlohovec

Mobilná verzia

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x