Video

7 dôležitých anglických fráz pre začiatočníkov

22.03.2021

V dnešnom videu vám ukážeme 7 dôležitých anglických fráz, ktoré by mal každý začiatočník poznať. Ak sa v anglickom jazyku nachádzate niekde na úrovni A1 až A2 (teda úplný začiatočník alebo falošný začiatočník), ste na správnom mieste. Po zhliadnutí tohto videa už nebudete mať žiadny problém nadviazať anglickú konverzáciu v častých životných situáciách.

Prítomný čas jednoduchý a priebehový

17.03.2021

V angličtine na rozdiel od slovenčiny rozlišujeme vyše 12 gramatických časov alebo slovesných tvarov. Každý z nich má svoje špecifické použitie, tvorí sa iným spôsobom a používa sa v rozličných situáciách. Na hodinách angličtiny sa študenti najskôr oboznamujú s dvomi základnými časmi, teda s prítomným jednoduchým a prítomným priebehovým, na ktoré sa v tomto videu bližšie pozrieme.

Anglické slovesá BE - DO - HAVE

10.03.2021

Anglické slovesá BE - DO - HAVE všeobecne radíme do kategórie pomocných slovies, tzv. auxiliary verbs. Vo vetách však môžu plniť aj funkciu plnovýznamových slovies (full verbs), a to vo forme prísudku. V dnešnom videu sa pozrieme na to, ako ich správne používať v oboch formách.

Počítateľné a nepočítateľné podstatné mená

02.03.2021

Pocítateľné a nepočítateľné podstatné mená (countable and uncountable nouns) predstavujú častý kameň úrazu na začiatočníckych aj pokročilejších úrovniach. Príčinou je aj skutočnosť, že slovenčina počíta podstatné mená inak ako angličtina. V tomto videu sa preto pozrieme na dôležité rozdiely medzi nimi.

Prekladať, či neprekladať

18.02.2021

Mnohí študenti angličtiny veľmi rýchlo nadobudnú zlozvyk prekladať si každé slovíčko či frázu doslovne. Tento prístup môže byť na začiatku užitočný, no postupne nás zavedie do slepej uličky, nakoľko jazyk nedáva vždy logiku a nie všetky jeho aspekty je možné empiricky vysvetliť.

Kde začať ako začiatočník

18.02.2021

Ste začiatočník a chceli by ste sa naučiť základy angličtiny? Neviete, či sa máte učiť najprv slovíčka, gramatiku alebo základné frázy? Pozrite si naše video, v ktorom sme pre vás zhrnuli 5 najdôležitejších bodov, ktoré vám pomôžu nakopnúť a odštartovať vaše štúdium správnym smerom.

objavte svoje anglické JA

JAZYKOVÁ ŠKOLA GO
Pribinova 375/11, 920 01 Hlohovec

Mobilná verzia

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x