Blog

Jazyková škola alebo samoštúdium?

03.06.2018

Neviete sa rozhodnúť, či navštevovať jazykovú školu alebo sa učiť anglický jazyk ako samouk? Povedzme, že u vás konečne nastal čas naučiť sa angličtinu alebo akýkoľvek iný jazyk. Kupujete knihu, začínate. Vyzerá to mierne mätúco, ale vôbec nie tak ťažko, ako ste sa obávali. Dokonca je to o niečo ľahšie ako si pamätáte zo škôl, či iných predchádzajúcich kurzov. Pokročili ste. Zatiaľ je to ľahké. Cítite sa povzbudene. To zvládnete! Otáčate stranu. No počkať, toto je už trochu ťažšie... Nevadí, kniha stála dvadsať eur, aj to je peniaz. Čítate ďalej. Máte silný pocit, že kniha neuvádza preklady všetkých slov. Premýšľate o slovníku, pozeráte ceny. Dvadsať euro a viac, to je opäť peniaz. Ceny slovníkov sa pohybujú v rozmedzí od päť eur do šesťdesiat. Ktorý si zakúpite alebo ako zistíte, ktorý je vhodný? Poviete si, nestojí to za to, stačí internetový slovník. Idete ďalej.

Viac

Vycestujte za angličtinou

08.04.2018

Kto by nechcel vycestovať do zahraničia za angličtinou? Je to lukratívne, nové, zaujímavé a pre mnohých úžasný spôsob ako sa naučiť jazyk. Skúsme sa pozrieť na pár pre a proti tejto populárnej alternatívy.

Viac

Učme sa angličtinu správne

25.01.2018

Človek toho má pri učení sa anglického jazyka už niekedy dosť. Gramatika, výslovnosť, podivné anglické hláskovanie a okrem toho tie nespočetné pravidlá a ich zdanlivo nelogické výnimky. Študent sa občas potrápi, no správny lektor ho vie nielen uviesť na správnu mieru a zložité veci dovysvetliť, ale i poradiť, ako presne sa má učiť.

Viac

Kedy začať s angličtinou

23.10.2017

Kedy je ten najlepší vek na výučbu cudzieho jazyka? Mám dať svoje dieťa na krúžok angličtiny v materskej škole? Je to potrebné? Počkám do školy? Je vhodné, aby sa deti učili cudzí jazyk už od 1.ročníka? Mám sa doma učiť po anglicky so svojím dieťaťom? Takéto otázky a mnoho ďalších si kladú rodičia a možno aj Vás zaujímajú odpovede.

Viac

Tipy na angličtinu

06.09.2017

Pri učení sa cudzieho jazyka nám učitelia, lektori, kamaráti a známi hovoria rôzne tipy, ako sa rýchlejšie naučili angličtinu, nemčinu alebo iný cudzí jazyk. Vieme, že každý sa učí cudzí jazyk inou rýchlosťou a každý z nás preferuje iný štýl učenia. Ja vám takisto ponúkam rôzne tipy, ktoré nám pomáhajú nielen pri učení sa cudzieho jazyka, ale aj pri zdokonaľovaní a nezabúdaní už nadobudnutých vedomostí. O mnohých ste istotne počuli alebo čítali, ale verím, že tu nájdete aj nové tipy a necháte sa inšpirovať.

Viac

Jazyk a náš mozog

15.08.2017

Pre mozog má učenie sa cudzieho jazyka mnoho výhod. Nejde však iba o tréning pamäte, cibrenie úsudku, či zlepšenie komunikačných schopností. Je v tom omnoho viac. Všetko sa začína v mozgu. Keď sa dlhodobo učíme akýkoľvek cudzí jazyk, postupne sa mení štruktúra nášho mozgu. Väčšina vedcov sa zhodne na tom, že centrum reči sa nachádza v ľavej hemisfére. A práve tu sa dejú najväčšie zmeny.

Viac
objavte svoje anglické JA

JAZYKOVÁ ŠKOLA GO NITRA
Sládkovičova 11, 949 01 Nitra

JAZYKOVÁ ŠKOLA GO HLOHOVEC
Pribinova 11, 920 01 Hlohovec

Mobilná verzia

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x